Drewniane łóżko bez zagłówka – idealny wybór dla minimalistów

Kategoria:: Meble i dodatki Data:

Gustowna sypialnia – na przykład w stylu japońskim – z niskim a oraz futonem? To doskonała opcja aranżacyjna dla wielbicieli nowoczesnego, eleganckiego i zarazem niezwykle komfortowego minimalizmu, a także... bardzo praktyczny wybór.

Sama rama łóżka – bez zagłówka, ale z pojemnikiem (na pościel lub inne rzeczy) jest idealnym połączeniem prostej formy i funkcjonalności. Nawet spore gabarytowo – dwuosobowe łóżko bez zagłówka (160x200 czy 180x200) w sypialni nie przytłacza wizualnie aranżacji, a do tego daje wiele możliwości, jeśli chodzi o usytuowanie go we wnętrzu – również w tak zwanym trudnym (ze względu na metraż czy kształt) pomieszczeniu.

Łóżko bez zagłówka z kilkoma pojemnymi schowkami po bokach – funkcjonalne rozwiązanie do niewielkich mieszkań.

Łóżko bez zagłówka z pojemnikiem – gdzie i jak je ustawiać

Tego typu rozwiązanie pasuje do każdej sypialni – włącznie z niewielkimi, niezbyt ustawnymi pomieszczeniami, antresolami czy poddaszem. Zaletą nisko osadzonych łóżek bez zagłówków jest to, że mamy pełną dowolność w zakresie ich ustawiania. Mogą stać klasycznie – pod ścianą, ale równie dobrze na przykład na środku sypialni – zwłaszcza, jeśli jest to większe wnętrze, które można nietypowo zaaranżować. Łóżko bez zagłówka jest też optymalną opcją do wykorzystania w sypialniach urządzanych na antresoli, gdzie przestrzeń do zagospodarowania bywa nieco niższa niż standardowo oraz oczywiście we wnętrzach na poddaszu – z dużymi skosami, pod którymi trudno niekiedy zmieścić normalnej wysokości łóżko z tradycyjnym zagłówkiem. Niektóre modele łóżek bez zagłówków, mimo niskiego osadzenia, mogą mieć praktyczne (a przy tym prawie niewidoczne) pojemniki, w których można trzymać pościel lub inne niezbędne rzeczy, co jest – szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań i/lub małych sypialni – bardzo przydatną funkcją.

Dwuosobowe, drewniane łóżko bez zagłówka w sypialni zaaranżowanej na poddaszu – w pomieszczeniu ze skosem.

Drewniane łóżko do sypialni bez zagłówka – do jakiego stylu pasuje

Drewno jest materiałem naturalnym, a to sprawia, że drewniane łózka o prostym designie są uniwersalne i ponadczasowe. Takie meble w zasadzie nigdy nie wychodzą z mody i dobrze komponują się w aranżacjach o różnym charakterze i stylu. Niskie łóżka bez zagłówka projektowane są przede wszystkim z myślą o minimalistycznej estetyce japońskiej, ale nie jest to oczywiście jedyna możliwa opcja. Równie dobrze pasują one bowiem do wnętrz skandynawskich oraz tych, które łączą w sobie cechy stylu japońskiego i skandynawskiego, czyli do aranżacji japandi. Z powodzeniem możemy wstawiać je także do sypialni w stylu boho. Brak zagłówka w tym przypadku ułatwi odpowiednie zaaranżowanie ściany za łóżkiem, na której warto zawiesić coś, co podbija klimat boho – słomkowe kapelusze, łapacze snów, makramy lub tym podobne ozdoby. Nie zapominajmy też o wnętrzach spod znaku eko, do których łózka wykonane w 100% ze szlachetnego drewna i całkowicie naturalne materace typu futon pasują jak ulał.

 Aranżacja wnętrza japandi – z drewnianym, dwuosobowym łóżkiem bez zagłówka

Rama łóżka bez zagłówka – dla kogo są takie meble

Ci, którzy stawiają na funkcjonalność i wygodę, wolą mieć „mniej samego łóżka, a więcej materaca” w sypialni, czyli tego, co stanowi clou zdrowego snu. To dla nich przede wszystkim są tego typu meble. Takie osoby często decydują się spać na samym materacu ułożonym na macie lub na stelażu, ewentualnie kupują ramę łóżka (bez zagłówka), w której można osadzić ten idealny, indywidualnie dobrany dla nich materac o odpowiednich właściwościach. Łóżka bez zagłówków są dla tych, którzy sypialnię traktują wyłącznie jak miejsce wypoczynku i dbają o higienę swojego snu. Nie potrzebują zagłówka, bo nie pracują w łóżku na laptopie, nie oglądają przed snem telewizji, siedząc już w pościeli, nie jadają posiłków w sypialni etc. 

Sypialnia w stylu japońskim urządzona w taki sposób, aby skupiać uwagę wyłącznie na wypoczynku.

Zobacz drewniane łóżka japońskie >>

***

Przeczytaj też o zaletach łóżek z zagłówkiem oraz zasadach pielęgnacji drewnianych mebli i o tym, jak wybrać materac do ramy łóżka bez zagłówka.