Łóżko z zagłówkiem – o zaletach takiego rozwiązania

Kategoria:: Meble i dodatki Data:

Urządzasz sypialnię? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się przede wszystkim nad tym, jakie łóżko wybrać. To rzeczywiście element, na którym należy się skoncentrować – to od parametrów tego mebla zależy Twój komfort. Wbrew pozorom, decyzje o materiale wykonania, rozmiarze czy typie materaca nie są wszystkimi, które trzeba podjąć. Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie: łóżko z zagłówkiem czy bez? Dowiedz się, jakie są korzyści z korzystania z wezgłowia i podejmij świadomą decyzję.

Łóżko z zagłówkiem czy bez?

Być może powyższe pytanie w ogóle nie przyszło Ci do głowy. To możliwe, zwłaszcza jeśli do tej pory w Twoim mieszkaniu nie było miejsca na sypialnię z prawdziwego zdarzenia. Musisz wiedzieć, że ten element wyposażenia jest opcjonalny, jednak… istnieje szereg powodów, dla których łóżko z zagłówkiem to korzystniejsze rozwiązanie – mimo, że jego zakup wiąże się czasem z minimalnie wyższą ceną.

Aby zrozumieć, jak ważną rolę pełni zagłówek, zastanów się nad tym, w jaki sposób wykorzystujesz łóżko. Czy od razu kładziesz się i zasypiasz? A może lubisz wieczorem pooglądać telewizję w półsiedzącej pozycji, poczytać książkę albo po prostu się zrelaksować? Jeśli bliżej Ci do tej drugiej odpowiedzi, zapewne już rozumiesz, jaki jest powód, dla którego łóżko do sypialni z zagłówkiem cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zagłówek, nazywany także wezgłowiem, pozwala Ci przede wszystkim wygodnie się oprzeć. Jeśli dodatkowo oprzesz na nim kilka poduszek będzie Ci się łatwo unieść – tak, aby nie wypoczywać zupełnie „na płasko”. Będzie od razu wygodniej.

To oczywiście nie jedyny powód, dla którego łóżko sypialniane z zagłówkiem to lepsza opcja. Poznaj kolejne!

Łóżko sypialniane z zagłówkiem to dobra ochrona przed kontaktem ze ścianą

W trakcie nocy większość osób nie zachowuje tej samej pozycji. Może się zdarzyć, że przesuniesz się w górę łóżka i… uderzysz w twardą ścianę. Takie doświadczenie nie należy do najprzyjemniejszych. Nawet jeśli nie zakończy się gwałtownym uderzeniem, możesz po prostu delikatnie oprzeć się o nią włosami. Z czasem może to doprowadzić do powstania zauważalnych zmian na ścianie – przebarwień, a nawet odpryśnięcia farby. A to będzie oznaczało konieczność wykonania renowacji całej ściany. Zagłówek stanowić będzie też doskonałą izolację od chłodnej ściany – docenimy to szczególnie zimą.

Minimalistyczne łóżko do sypialni z zagłówkiem 

Podobne defekty może wywołać kontakt ze ścianą pościeli – o ile ta barwi. A to kolejny argument za tym, aby zainwestować w łóżko z zagłówkiem.

Łóżko podwójne z zagłówkiem prezentuje się bardziej elegancko

Zagłówek stanowi atrakcyjne wizualnie wykończenie łóżka. Sprawia, że ten mebel wygląda na bardziej majestatyczny i kompletny oraz nabiera wyrazistego charakteru. Odpowiednio dobrane wezgłowie podkreśli również aranżację wnętrza. Dlatego decydując się na łóżko do sypialni z zagłówkiem, warto przyjrzeć się różnym opcjom w tym zakresie. Np. łóżka w naszej kolekcji są dostępne z wezgłowiami o różnych kształtach. A to oznacza, że zawsze możesz dobrać taki, który wpisuje się w kompozycję estetyczną tworzonej przestrzeni!

Wezgłowie zwiększa funkcjonalność łóżka

Łóżko z wysokim zagłówkiem można spokojnie wykorzystać w ciągu dnia – na przykład potraktować je trochę jak sofę w pokoju dziennym. Możesz po prostu rozsiąść się na nim jak na kanapie i spędzić trochę czasu z ulubioną lekturą lub przed telewizorem. Możliwości jest mnóstwo.

Jakie łóżko z zagłówkiem wybrać?

Jeśli już wiesz, że łóżko do sypialni z zagłówkiem to wybór odpowiedni dla Ciebie, czas dobrać jego odpowiedni model. W zdecydowanej większości przypadków warto po prostu kupić komplet, w którym znajdują się łóżko z zagłówkiem, jednak wybierając jego kształt i parametry techniczne, warto się dobrze zastanowić. Poznaj różne modele, na które można się zdecydować, oraz ich zalety funkcjonalne.

Łóżko z wysokim zagłówkiem

Wysoki zagłówek to dobre rozwiązanie do dużych sypialni oraz wówczas, gdy chcesz często korzystać z wezgłowia jako z podparcia dla pleców. Pamiętaj, że możesz wybrać w pełni zabudowany zagłówek, jak i ażurowy. Ten drugi będzie lepszą opcją do nieco mniejszych pomieszczeń, ponieważ pozwoli uniknąć efektu przytłoczenia. Wskazane szczególnie przy łóżkach kontynentalnych, które z zasady są masywniejsze i mają wyższy korpus połączony z materacem.

Łóżko z niskim zagłówkiem

Idealny wybór wówczas, gdy wezgłowie ma być przede wszystkim dekoracją, a nie intensywnie używanym oparciem. Sprawdzi się też w małych sypialniach – takich, w których „mniej znaczy więcej”. Niski zagłówek nadal będzie chronił ścianę, przy której jest ustawione łóżko.

Łóżko z pochylonym zagłówkiem

Chociaż wiele modeli łóżek jest wyposażonych w wezgłowia ustawione pod kątem prostym względem ramy, pochylony zagłówek to bardzo ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie. Pochylenie pozwoli wygodniej ułożyć poduszki – tak, aby dało się przyjąć komfortową, naturalną pozycję. Pamiętajmy jednak, że pochylony zagłówek delikatnie odsunie nam łóżko od ściany przez co mebel zajmie więcej miejsca w pokoju.

Pamiętaj, że bez trudu znajdziesz zarówno łóżko podwójne z zagłówkiem, np. o wymiarach 180x200 lub 160x200, ale także model pojedynczy. Koniecznie zwróć też uwagę na wielofunkcyjne meble, które zapewnią nie tylko dobre podparcie, ale i miejsce do schowania pościeli. Łóżko z zagłówkiem i pojemnikiem doskonale spisze się w funkcjonalnych, minimalistycznych sypialniach.

Jeśli potrzebne Ci dobrej klasy łóżko z zagłówkiem, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Szeroka gama modeli jest dostępna na wyciągnięcie ręki!